Środki pomocnicze


OPÓŹNIACZE SCHNIĘCIA DO FARB

Środek chemiczny stosowany do obniżenia czasu zasychania farby lub lakieru na wałkach rastrowych. Stosując ten środek zwiększamy przepustowość maszyn, ze względu na eliminację przestojów związanych z czyszczeniem elementów drukujących, w których doszło do tzw. „zabicia wału” na skutek zgęstnienia materiału nadrukowywanego. Zaleca się stosowanie opóźniacza w proporcji 1/10, aby wyeliminować zjawisko „nie-dodruku” związanego z gęstnieniem farby lub lakieru.

OPÓŹNIACZE SCHNIĘCIA DO KLISZ

Opóźniacz schnięcia jest alternatywą dla opóźniacza schnięcia do farb, jednak tylko do zastosowania w przypadku zasychania farby bądź lakieru na kliszach drukujących. Jeśli klientowi nie jest potrzebny środek kompleksowy jakim jest opóźniacz schnięcia do farb eliminujący zasychanie farby na wszystkich podzespołach maszyny, można zastosować tańsze rozwiązanie w postaci opóźniacza schnięcia do klisz. Proporcja zastosowania identyczna jak w przypadku powyżej.

ODPIENIACZE

Środek w postaci koncentratu, eliminujący pianę w procesie druku. W swojej ofercie posiadamy rożnego typu odpieniacze, które są stosowane zależnie o składu chemicznego farb drukarskich.

PRZYŚPIESZACZE SCHNIĘCIA

Niezbędny środek w przypadku drukarni, gdzie mikroklimat w halach produkcyjnych charakteryzuje się wysokim poziomem wilgotności oraz niską temperaturą. Przyśpieszacz schnięcia jest także idealnym rozwiązaniem do maszyn nie posiadających suszarek.

STABILIZATOR NAPIĘCIA POWIERZCHNIOWEGO

Dodatek poprawiający rozlewność farby drukarskiej.

DYSPERSJE WOSKOWE WODNE

Dzięki zastosowaniu dyspersji woskowej uzyskujemy większą odporność na ścieranie. Rewelacyjne rozwiązanie przy farbach o wysokiej pigmentacji.

WYMYWACZ UNIWERSALNY

Wymywacz do farb drukarskich wodorozcieńczalnych to skutecznie myjący koncentrat do użytku codziennego zalecany w proporcji z wodą 1:10. Rozcieńczenie można zmieniać w zależności od zabrudzenia czyszczonych powierzchni. Stosowanie tej substancji z ciepłą wodą dodatkowo podnosi skuteczność mycia do 40%.

Zastosowanie: mycie wałów drukarskich, polimerów, maszyn drukarskich, podłóg, klisz fotopolimerowych, komór raklowych, układów farbowych oraz lakierniczych, myjek automatycznych,

Badania przeprowadzone w naszym laboratorium dowiodły, iż nasz wymywacz charakteryzuje się największą skutecznością zmywania* w stosunku do innych producentów.

* Potwierdzone badaniami przeprowadzonymi na próbie 5 najpopularniejszych środków zmywających używanych do czyszczenia zabrudzeń pochodzących z drukarskich farb wodorozcieńczalnych. Analizowane próbki pokryto identyczną farbą pozostawiono do wyschnięcia na 48 godzin w temperaturze 25 stC. Następnie bardzo delikatnym materiałem ściernym (tj. wata kosmetyczna) nasączonym 6ml środka czyszczącego rozcieńczonego w proporcji 1/5, dokonano dwóch ruchów posuwistych z siłą nacisku 1 kg po powierzchni analizowanej próbki.

W sprzedaży mamy również wzorniki PANTONE oraz kubki FORDA.